close
تبلیغات در اینترنت
سياه و سفيد حاشيه ها براي يک عضو شوراي شهر تهران

عملکرد الهه راستگو در شوراي شهر تهران از دو جهت قابل ارزيابي است، يکي از منظر اعضاي شورا و ديگر از منظر مردم و سازمان هاي مردم نهاد که با وي در ارتباط هستند .
به گزارش خبرنگار اجتماعي آريا، الهه راستگو و عملکرد وي در شوراي شهر تهران از دو جهت قابل بررسي است ، يکي از منظر اعضاي شورا و ديگر از منظر مردم و سازمان هاي مردم نهاد که با وي در ارتباط هستند و فعاليت ها و اقدامات وي در شوراي شهر مي بينند و اظهارات او را که در رسانه ها منتشر مي شود

نيز ملاحظه مي کنند.اما همواره حاشيه هايي براي اين عضو شوراي شهر تهران وجود داشته که اصلي ترين آن به دادن راي به قاليباف بر مي گردد که انتقاد شديد اصلاح طلبان شورا را در ان زمان به همراه داشت و البته برخي از اعضاي اصلاح طلب نيز اين اقدام وي را ستودند و بعنوان مثال غلامرضا انصاري نيز با تشکر از الهه راستگو که در خصوص رايي که به قاليباف داده بود و از خود و راي خود در جلسه علني شورا دفاع کرد به خبرنگار آريا اظهار داشت:از خانم راستگو تشکر مي کنم به سبب اينکه صراحتا اعلام کرد که به چه کسي راي داده است که همه رسانه ها مي توانند ارزيابي مثبت و يا منفي از اين رفتار را منعکس کنند.

روش عوام فريبانه گروهي براي رسيدن به خواسته ها
اما اين اول ماجرا بود و در آخرين حاشيه نام او را نيز در ليست به اصلاح " املاک نجومي " نيز منتشر کردند و اين مقارن بود با آخرين انتخابات هيات رئيسه شوراي چهارم که واکنش هاي مختلفي از طيف هاي مختلف را درپي داشت. الهه راستگو عضو شوراي شهر تهران در گفتگو با خبرنگار اجتماعي خبرگزاري آريا در اين خصوص اظهار داشت:با توجه به اينکه در آستانه انتخابات هيئت رئيسه شوراي شهر تهران هستيم ؛ مسلماً اينگونه رفتارها نشان دهنده روش عوام فريبانه گروهي است که هميشه از اين روش ناشايست براي رسيدن به خواسته هاي خودشان استفاده کرده اند .
وي تصريح کرد:اين گروه  با انگ زدن ، تهمت زدن و وارونه جلوه دادن شرايط ، نسبت به انجام اين کار اقدام کرده اند ، اما مردم ما آنقدر فهيم هستند که اينگونه رفتارها را به خوبي تشخيص بدهند و حق را از ناحق تشخيص داده و همواره نشان داده اند که در زمان مناسب تصميم مناسب را مي گيرند.
الهه راستگو در ادامه تاکيد کرد:البته اگر خود اين افراد مدت زماني را بگذارند و در خصوص کارهايي که مي کنند فکر کنند و بخواهند يک روش شرعي ، اخلاقي  و انساني را در پيش بگيرند ، مطمئنا روش هاي نادرست خود را کنار خواهند گذاشت.

شکايت الهه راستگو از عوامل انتشار اخبار ساختگي واگذاري املاک نجومي
البته اين عضو شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص دروغ پردازي هاي اخير درباره املاک نجومي از عوامل اين جريان شکايت کرد و اظهار داشت:پروژه تخريب تنها منحصر به روزهاي اخير نبوده و برخي افراد که همواره منافع شخصي خود را در خطر ديده اند با برچسب زني،تهمت و نسبت ناروا و بي سند در صدد هموارتر نمودن عرصه براي وصول اهداف شخصي خويش بوده اند.

رسيدگي به اموال 31 عضو شورا
اما رييس کميته مشارکتهاي مردمي شوراي اسلامي شهر تهران  در اقدامي ديگر از قوه قضائيه درخواست مي کند اموال اعضاي شورا را بررسي کند و مي گيود:تقاضا دارم  دستگاه قضا رسيدگي به اموال 31 عضو شورا از پيش از عضويت در شورا تاکنون را دردستور کار خود قرار دهد.
وي افزود:قطعا ورود دستگاه قضا به اين مسئله و  رسيدگي به اموال 31 عضو شورا از پيش از عضويتشان در شورا تا به امروز  اين واقعيت را مشخص خواهد ساخت که چه کساني به بيت المال دست درازي کرده اند.

به فکر مردم بودن را جايگزين تفکر سياسي و مغرضانه
اين عضو شوراي شهر معتقد است که متاسفانه سياسي کاري ها امروز جايگزين رفع مشکلات مردم شده و لزوم چاره جويي براي آن ضروري است.از وي تاکيد مي کند :افرادي که براي کمک به آن ور آبي ها  نادانسته و فريب خورده اقداماتي را به انجام رسانده اند مي خواهم بنشيند و کمي تامل کنند و به فکر مردم بودن را جايگزين تفکر سياسي و مغرضانه خود قراردهند.

سياه و سفيد حاشيه سازي براي راستگو

برخي معتقدند که اين حاشيه سازي ها براي وي از حيث رايي که به قاليباف و جريان مخالف اصلاح طلبي بوده مي باشد و برخي هم مي گويند اين موضوعات و واکنش هاي راستگو در اعلام راي خود و تقاضاي ورود دستگاه قضا به رسيدگي اموال اعضاي شورا و پيگيري امور سازمان هاي مردم نهاد خود دليلي بر نبود هيچ ريگي در کفش اين عضو شوراست و البته اظهارات و پيش بيني هاي وي در مسائل مختلف نيز دال بر اين موضوع مي باشد. به هر حال در سال پاياني شوراي چهارم هستيم و بسياري از اعضاي شوراي شهر برنامه هاي خود براي انتخابات سال آتي را بسته و يا در حال اتمام آن هستند و مردم نيز همچون هميشه بازهم به ميدان خواهند آمد و نمايندگان خود براي مديريت شهر را انتخاب خواهند نمود اما آنچه مهم است نگاه ريزبينانه به عملکرد افراد و اظهارات آنهاست که چه تاثيري در سطح زندگي شهروندان، آسايش و رفاه آنان داشته است و اين مهم را مردم بايستي مطابق نظرات حکيمانه رهبري نظام که " مناقشات سياسي و جناحي و ورود در هر اقدامي که اعضاء شوراي اسلامي را از اتحاد عملي خود دور کند، براي اين شوراها مضر و ناروا است"را بايستي در نظر بگيرند تا در آينده افرادي مديريت شهرشان را به عهده داشته باشند که دغدغه آنان رسيدگي به امور شهروندان باشد نه دغدغه سياست و سياسي کاري.

 

کدخبر  20161019094318881 
بازدید : 20
[ چهارشنبه 28 مهر 1395 ] [ 17:40 ] [ نویسنده : admin ] | نظرات ()
نظر بدهید
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی.: Weblog Themes By SlideTheme :.

  • مرکز